Home » Nerezové bazény

Nerezové bazény

Bazény z nerezavějící oceli mají oproti bazénům z plastu a jiných materiálů neomezenou životnost, skvěle odolávají mechanickému poškození, neničí je světlo, ultrafialové záření, chemikálie obsažené ve vodě, ani na nich neulpívají nečistoty.

Také osazení do terénu je jednodušší a levnější a proto v konečném efektu ani pořizovací cena nemusí být vyšší. S bazénem dodáváme také veškeré příslušenství.

Drobné rady a informace.

Máte alergie ?
Chlór v bazénu vytváří sloučeniny, tzv. aminy, které mohou hlavně děti dráždit a způsobovat zdravotní komplikace.Zkuste používat bezchlórovou dezinfekci bazénu (AZURO OXI – L), nebo polymerové přípravky (GUAA POOL) a podobně. Jsou vhodné pro alergiky, astmatiky, akzematiky, pro děti. Nedráždí pokožku, oči ani sliznice a nevyvolávají alergické reakce. Vše jsme pro Vás schopni samozřejmě zajistit.

A co UV lampa ?
Působí ale jen na mikroorganismy a do vody je potřeba dávkovat látku proti tvorbě a množení řas. Její další nevýhodou je vyšší pořizovací cena.UV lampy vydávají UV – C (ultrafialové) zářenío vlnové délce 253,70 nm, které zabíjí bakterie. Výrobek je ohleduplný k ŽP, ale nenahradí na 100% chemickou dezinfekci. Pouze umožňuje menší dávkování chemikálií.

Bazén vyčistí i kuchyňská sůl.
Půl hodiny týdně – pokud tento čas věnujeme bazénu, přesněji řečeno jeho čistotě, odvděčí se nám krásně průzračnou vodou po celou sezonu. A rozhodně není třeba se obávat, že by výsledkem naší péče byl zápach chlóru, jak se to někdy stává na veřejných koupalištích.

Základem péče o vodu v bazénu je její filtrace. Ta by se měla dokonce provádět každý den. Nevyžaduje však od nás žádnou námahu, stačí zmáčknout tlačítko a zařízení pustit. K čemu slouží? Voda procházející filtračním zařízením se čistí a zároveň se také „rozhýbe“. Pokud tedy přidáváme do bazénu prostředky na její úpravu, dostanou se do každé kapky a splní své poslání.

Filtrační jednotka je tak nezbytnou součástí každého bazénu a zpravidla je prodávána už s bazénem. Je důležité, aby její výkon odpovídal objemu bazénu. V současnosti se nejvíce používají filtrační jednotky pískové, které nahradily starší kartušové. Písek je třeba čas od času propláchnout a jednou za rok se doporučuje koupit nový, nejlépe nyní, před zahájením sezony.

Salinace, tedy vlastně čištění pomocí kuchyňské soli, je založena na tom, že se tato látka pomocí elektrolýzy mění na přírodní chlór, který v podobě kyseliny chlorné spolehlivě ničí bakterie, viry a řasy. Nemusíme se ale bát, že bychom z vody vylézaly slané a kůže nás svědila, jako když jsme u moře. Množství soli v bazénu je zhruba desetkrát nižší a v této koncentraci má pozitivní léčivé účinky.

Měřením to začíná.
Každé čištění bazénu a dávkování dezinfekčních prostředků by mělo začít kontrolou pH, tedy kyselosti a zásaditosti vody. Hodnota by měla být mezi 7,0 až 7,4. Pokud je vyšší, hrozí vznik řas a kažení vody, protože se v tomto prostředí množí mikroorganismy a více se zde usazuje vodní kámen. Při nižších hodnotách je voda naopak příliš kyselá, takže může méně kvalitní bazénové fólie vybělit nebo dráždit oči a citlivou kůži.

Minimálně jednou za měsíc bychom měly také zkontrolovat tvrdost vody, která by měla být nižší než na stupnici s číslem osmnáct. Velmi často ale naměříme vyšší hodnoty, proto do vody přidáme přípravek na její změkčení.

Zabudování bazénu svépomocí

Poskytneme Vám veškeré informace, jak náš bazén správně osadit do terénu.

Kontaktujte nás

Poptávka
Nevíte si rady? Kontaktujte nás!
captcha